What's In

Většina z vás, kteří právě tento článek čtete, si tím jistě prošla, ať už to bylo tento rok, minulý, před několika lety, či dokonce pár desítkami let.

Mluvím o prvním měsíci na střední škole.
Těšili jsme se na to celé prázdniny, někteří více, někteří méně. Ať tak či tak, do školy jsme museli všichni.

Otázka zní: Co jsme od toho očekávali?
Určitě můžu říct za všechny, že jsme si přáli poznat spoustu nových lidí, což se předpokládám splnilo i vzhledem k adaptačnímu kurzu v prvním měsíci, který jsme si všichni řádně užili.

Jako takový druhý bod jistě většinu z nás napadnou povinnosti.
Ano, těch začalo obzvlášť koncem října přibývat. Z vlastních zkušeností můžu říct, že není dobré odkládat přípravu na testy, dlouhodobé úkoly a kdejaké další povinnosti na poslední chvíli. Nevyplácí se to. První měsíc byl ale podle mě spíš o seznamování než o povinnostech, které začaly později.

Učení se mi první měsíc nezdálo nijak těžké, bylo to možná dáno i tím, že jsme hlavně opakovali ze základní školy, aby učitelé zajistili stejnou úroveň znalostí všem žákům z různých základních škol.

Myslím, že neodbočím moc od tématu, když se zmíním také o tom, jak je ranní dojíždění výhodné na dohánění úkolů, na které jsme se dny předtím „vykašlali“. To jsme ale nevyužívali hned první měsíc, protože, jak už jsem se zmínila, povinnosti začaly o trochu později.

Když si teď vzpomenu na první měsíc ve třídě, vždy se mi vybaví to ticho, které tam bylo o přestávkách. Bylo to možná proto, že jsme byli moc stydliví. Teď už je tam hluk jako v každé jiné třídě.
Jsem strašně moc spokojená s třídním kolektivem, neměnila bych ho.

Z prvního měsíce na střední škole jsem měla opravdu skvělý pocit, který bych přála všem nadcházejícím prvákům a prvačkám na naší i jakékoliv jiné střední škole.

Sdílet

Tweety

Někdo byl v Praze, někdo v base. https://t.co/yJTvF2oUW2
Další nálož článků! Na naší hlavní stránce: https://t.co/yJTvF2oUW2
Na jaře byl v Třebíči @robertlfulghum . Byli jsme tam. #Třebíč #Czech https://t.co/tAZ1Di5QVJ #literatura
Přijďte kdokoli, kdo má zájem, pokecat každý čtvrtek po škole na B109, budeme se těšit! Jsme tu cca. do 17:00 (nejs… https://t.co/o9aR821Xrm
Právě teď vyšel článek od Sabči o letošních adapťácích. https://t.co/VmVqB1ZjSO #spst

Anketa

Jak by se podle Vás měli rozdělovat žáci do skupin pro výuku anglického jazyka?

Podle znalostí a výsledků v jazyce - 88.4%
Podle abecedy - 11.6%

Počet hlasů: 112
The voting for this poll has ended on: prosinec 30, 2017

Napiš článek!

Každý student SPŠT může být součástí školního časopisu.

Chceš psát články, jsi fotograf, nebo se chceš stát stálým členem týmu? Svůj článek, nebo dotazy nám napiš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !

Přihlášení redaktorů

Partneři

trikape spst