What's In

Od začátku našeho života nás straší různé zkoušky a překážky. Pro prvňáčky bývají hrozbou první diktáty a počítání do dvaceti. Na druhém stupni se objeví přijímací zkoušky na ty nejrůznější střední školy. Pro středoškoláky je přichystaná zkouška dospělosti, tedy „skvělá" maturita.

Maturita straší své okolí po celé čtyři roky, ale postupem času je její síla stále více intenzivní. Někteří studenti se k ní otočí zády, ale ona je stejně dostihne!

Je velká škoda, že maturita není paní. Třeba by se paní Maturita nechala obelstít hezkým úsměvem chlapců, anebo nějakým sladkým zákuskem - jak se dají udobřit snad všechny ženy. Za chvíli by třeba nemohla projít dveřmi, a tak by nás všechny ušetřila o jednu zkoušku studentského života.

Mě maturita čeká příští rok. Pomalu zjišťuji, že ani já se před ní nikde neschovám. Budu tiše doufat, že všechno se svou třídou zvládneme, že se nelekneme paní Maturity. Třeba si budeme moci po zveřejnění výsledků dopřát i sladkou odměnu, anebo v horším případě se sladkou odměnou aspoň utišíme.

Třeba jednou, až všechny učitele přestanou bavit opravy testů, začne chodit na zkoušky paní Maturita a na vysoké škole bude občas studenty strašit pan Semestr.

Sdílet

Tweety

Někdo byl v Praze, někdo v base. https://t.co/yJTvF2oUW2
Další nálož článků! Na naší hlavní stránce: https://t.co/yJTvF2oUW2
Na jaře byl v Třebíči @robertlfulghum . Byli jsme tam. #Třebíč #Czech https://t.co/tAZ1Di5QVJ #literatura
Přijďte kdokoli, kdo má zájem, pokecat každý čtvrtek po škole na B109, budeme se těšit! Jsme tu cca. do 17:00 (nejs… https://t.co/o9aR821Xrm
Právě teď vyšel článek od Sabči o letošních adapťácích. https://t.co/VmVqB1ZjSO #spst

Anketa

Jak by se podle Vás měli rozdělovat žáci do skupin pro výuku anglického jazyka?

Podle znalostí a výsledků v jazyce - 88.4%
Podle abecedy - 11.6%

Počet hlasů: 112
The voting for this poll has ended on: prosinec 30, 2017

Napiš článek!

Každý student SPŠT může být součástí školního časopisu.

Chceš psát články, jsi fotograf, nebo se chceš stát stálým členem týmu? Svůj článek, nebo dotazy nám napiš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !

Přihlášení redaktorů

Partneři

trikape spst