What's In

Když byste mě někdy viděli, že se červenám, tak na to prosím neupozorňujte. Na místě totiž zrudnu ještě víc. Nejednou se mi to stalo. A vždy přítomné napadly pouze dvě možnosti. Buď se na mě koukli, jako kdybych utekl z Bohnic, a zeptali se: „Je ti něco?“, nebo se začali smát jak měsíček na hnoji. A řeknu vám, druhá možnost je téměř stoprocentní.

Ano, s touto trapnou reakcí jsem si už zažil a zažívám své. Zčervenám, když jsem ve škole tázán, když si vzpomenu na to, jak jsem se snažil přijít o panictví, když jsem přelézal plot, na kterém jsem následně uvízl za gumu svých trenýrek, když si vzpomenu, jak blbě vypadám při mé „sexy“ dance choreografii, když si vzpomenu na to, jak dopadly Velikonoce 2012, když… Vlastně, já se červenám každý den. Ano! Dnes a denně s touto reakcí svádím nelítostný boj! Je to ale přece jenom nerovný boj, když nepřítel útočí bez varování.

Aby nedošlo k omylům, každý tomu říká jinak. Někdo zčervená, druhý zas začne být brunátný, třetí zrudne jako rajče a někdo pouze elegantně nahodí ruměnec. Pro úplné upřesnění jsem si dovolil vypůjčit tři chytré věty z internetu (zdroj uveden po článkem). „Člověk zčervená, když se malé krevní cévy, které zásobují kůži, rozšíří a tím se zvýší průtok krve. Začervenání provází pocit horka v obličeji a často i po celém těle. Ve většině případů zčervenání rychle odezní.“ V článku se také píše toto: „… v každém případě vzniká z rozpaků před lidmi. Nikdo se totiž nečervená, když je sám.“ Věcná! Dovoluji si důrazně nesouhlasit! Červenám se totiž už teď, když píši tento článek…

Určitě si říkáte: „Honzo, když se tak červenáš, tak musíš být expert na řešení tohoto problému a víš, jak mu předcházet.“ Samozřejmě. Ehm, totiž... Ne, opravdu nejsem. Věřte nebo ne, jediné, na co jsem přišel, je to, že čím víc se daná situace opakuje, tím lépe ji umíte zvládat nejen vy, ale i váš obličej.

http://psychologie.doktorka.cz/proc-se-cervename--/

Sdílet

Tweety

Někdo byl v Praze, někdo v base. https://t.co/yJTvF2oUW2
Další nálož článků! Na naší hlavní stránce: https://t.co/yJTvF2oUW2
Na jaře byl v Třebíči @robertlfulghum . Byli jsme tam. #Třebíč #Czech https://t.co/tAZ1Di5QVJ #literatura
Přijďte kdokoli, kdo má zájem, pokecat každý čtvrtek po škole na B109, budeme se těšit! Jsme tu cca. do 17:00 (nejs… https://t.co/o9aR821Xrm
Právě teď vyšel článek od Sabči o letošních adapťácích. https://t.co/VmVqB1ZjSO #spst

Anketa

Jak by se podle Vás měli rozdělovat žáci do skupin pro výuku anglického jazyka?

Podle znalostí a výsledků v jazyce - 88.4%
Podle abecedy - 11.6%

Počet hlasů: 112
The voting for this poll has ended on: prosinec 30, 2017

Napiš článek!

Každý student SPŠT může být součástí školního časopisu.

Chceš psát články, jsi fotograf, nebo se chceš stát stálým členem týmu? Svůj článek, nebo dotazy nám napiš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !

Přihlášení redaktorů

Partneři

trikape spst