What's In

Před nedávnem se student ENE při zvláštní příležitosti zmínil o tom, že má pocit odstrčenosti tříd energetiky od ostatních oborů a zbytku školy. Tento názor zavdal příčinu ke zjištění, zda je to pravda, a zda-li si to myslí i další. Proto jsme se zeptali několika vyučujících i studentů a jejich názory se až překvapivě liší.

Zazněly hlasy, jež je střízlivě odlišují od ostatních oborů: „Ano, ostatní si o nich mohou myslet, že jsou elita, když jedou zadarmo do Prahy či Lince…,“ či „Při vzniku oboru je někteří učitelé začali povyšovat na elitu.“ Zajímavý byl ale i názor studenta čtvrtého ročníku: „Šprti, šprti, šprti…ale je to pravda, jsou odděleni od zbytku školy,“ a po zamyšlení ještě dodal „Vlastně je to docela dobře.Sice jsme téměř vyloučení mimo všechno ostatní, ale zase máme sami pro sebe celý pavilon,“, poznamenal jeden z žáků oboru energetiky.

Někteří učitelé se také zmínili o výuce v tomto oboru: „Samozřejmě, že je lepší učit energetiky než například učně…,“ případně: „Nevnímám žádný rozdíl, dokonce ani v prospěchu, možná je i jednodušší učit lehčí látku učně než připravovat studenty energetiky na maturitu, ale jinak jsou pro mě energetici jako každá druhá třída, nerozlišuji.“

Jak je vidět, ve škole na energetiky existují velice různorodé názory. Některá fakta jsou ale křišťálově jasná: „Energetika je jediný obor, na kterém je ještě vysoký převis studentů a škola si z nich může vybírat.“ Není to samozřejmě ještě důkaz kvality studentů, ale obor energetiky našemu vzdělávacímu ústavu v některých odvětvích velice pomohl, jak bylo sděleno: „Start energetiků přinesl do školy peníze, což se adekvátně podepsalo na novém vybavení celé školy.

Ne vždy je ale vztah mezi energetiky a ostatními idylický, když se jeden z pedagogů zmínil: „Na jednom z adaptačních pobytů někteří energetici dávali najevo svou domnělou převahu.  I studenti ze čtvrtého ročníku se svěřili: „S těmi, co minulý rok odešli, jsme si perfektně rozuměli, ale ti, co jsou tady teď, to už je o hodně horší, ovšem s některými se dá bavit dobře.

Každý má sice na energetiky svůj vlastní názor, ale stav jejich oddělenosti je více než patrný.

Dodatek:
Přečtěte si rekaci vedení školy na tento článek ->zde.

Sdílet

Tweety

Někdo byl v Praze, někdo v base. https://t.co/yJTvF2oUW2
Další nálož článků! Na naší hlavní stránce: https://t.co/yJTvF2oUW2
Na jaře byl v Třebíči @robertlfulghum . Byli jsme tam. #Třebíč #Czech https://t.co/tAZ1Di5QVJ #literatura
Přijďte kdokoli, kdo má zájem, pokecat každý čtvrtek po škole na B109, budeme se těšit! Jsme tu cca. do 17:00 (nejs… https://t.co/o9aR821Xrm
Právě teď vyšel článek od Sabči o letošních adapťácích. https://t.co/VmVqB1ZjSO #spst

Anketa

Jak by se podle Vás měli rozdělovat žáci do skupin pro výuku anglického jazyka?

Podle znalostí a výsledků v jazyce - 88.4%
Podle abecedy - 11.6%

Počet hlasů: 112
The voting for this poll has ended on: prosinec 30, 2017

Napiš článek!

Každý student SPŠT může být součástí školního časopisu.

Chceš psát články, jsi fotograf, nebo se chceš stát stálým členem týmu? Svůj článek, nebo dotazy nám napiš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !

Přihlášení redaktorů

Partneři

trikape spst