What's In

Přesně taková byla moje reakce, když mi řekli, že do třebíčské knihovny přijede americký spisovatel Robert Fulghum. To si musel někdo něco špatně vyložit, to není možné! Jak mě potěšilo, že jsem se mýlil.

Číst dál...

Když se mě někdo zeptá na moje zájmy, musím zmínit, že provozuju tramping a jezdím na čundry. Následuje pár nechápavých pohledů a desítky otázek. To mě inspirovalo k sepsání tohoto článku. Než se však dostanu ke svému pohledu a definici trampingu, chtěl bych přidat krátkou zmínku o jeho historii.

Číst dál...

Typický středoškolák má ve svém životě mnoho cílů. Někdo chce hlavně velké svaly a dobré jídlo, jiný chce romantický vztah, občas nějaký ten úspěch ve florbalu a naučit se konečně správně uvařit vejce na hniličku. Ale na tomto žebříku se někde hluboko dole krčí i dobré vzdělání (obvykle bojuje s čistými vlasy o 25. místo). V dosažení tohoto cíle nám pomáhá škola (nebo jiný ústav), kde se denně snažíme - většinou bez úspěchu - neusnout a možná se i něco naučit. Na způsobu, kterým se ve škole učíme, ale záleží víc, než si obvykle myslíme.

Číst dál...

Na veletrhu škol v Jihlavě 13. 11. 2015 jsem nejenom lákal žáky na naši školu, ale také si povídal s našimi učiteli a panem ředitelem. Mimo jiné přišla řeč na téma, jestli mají v dnešní době vůbec takovéhle veletrhy smysl. Nenajdou si žáci všechno potřebné na internetu? Některé školy si už dokonce mohou virtuálně projít na internetu! Proč tedy dělat organizačně i časově náročné veletrhy? Pokusím se odpovědět.

Číst dál...

O čem psát?

Je to jednoduché. Psát o tom, co cítíme, že bychom měli nebo chtěli sdělit ostatním lidem. Můžeme psát ty největší filozofická díla, stejně jako o tom, jak krásné to je, když svítí slunce. Vskutku, měli bychom každý dělat to, co ho baví a přináší radost. Když děláme věci s radostí, povedou se nám mnohem lépe, nebo ne?

Číst dál...

Milan:

"Časopis studentů SPŠT má za sebou první rok existence, takže je potřeba udělat jakési bilancování, trochu se poplácat po rameni a hodit to břemeno na cizí, mladší a pružnější záda.

Nápad založit školní časopis mi ležel v hlavě už dlouho dobu, ale jak čas běžel, vypadalo to, že se z něj stane další odhozená myšlenka na smetišti ‘někdy jindy’. Minulý únor došlo k vytáhnutí téhle myšlenky z šuplíku.

Číst dál...

Prvák PRASK! Druhák PRASK! Třeťák PRASK! Maturitní ples PRASK PRASK!!!

Znáte takovou tu praskací folii? Ano, přesně tu, kterou vidíte tak rádi, když rozbalujete balík, anebo když si koupíte nějakou křehkou věc. Když ji někde objevím já, tak se prostě nemohu uhlídat od toho, abych aspoň jednu vzduchovou bublinu nepraskla, a nakonec folie skončí jako zmuchlaný kus čehosi v odpadkovém koši…

Poslední dobou mi připadá, že studium na této škole je jako jedna velká praskací folie. Každý den praskne jedna bublina…

Číst dál...

(Tato esej vznikla jako domácí práce zadaná v hodinách občanské nauky).

Neohrožuje. Tímto slovem bych mohl vyjádřit své stanovisko k tomuto problému, ale mnohým lidem by to nejspíše nestačilo, začali by se šklebit a ptát se: „Jak tohle můžeš vůbec říct?!“ Pokusím se tedy nastínit, proč si to myslím, a nikoho tím neurazit.

Číst dál...

Tweety

Někdo byl v Praze, někdo v base. https://t.co/yJTvF2oUW2
Další nálož článků! Na naší hlavní stránce: https://t.co/yJTvF2oUW2
Na jaře byl v Třebíči @robertlfulghum . Byli jsme tam. #Třebíč #Czech https://t.co/tAZ1Di5QVJ #literatura
Přijďte kdokoli, kdo má zájem, pokecat každý čtvrtek po škole na B109, budeme se těšit! Jsme tu cca. do 17:00 (nejs… https://t.co/o9aR821Xrm
Právě teď vyšel článek od Sabči o letošních adapťácích. https://t.co/VmVqB1ZjSO #spst

Anketa

Jak by se podle Vás měli rozdělovat žáci do skupin pro výuku anglického jazyka?

Podle znalostí a výsledků v jazyce - 88.4%
Podle abecedy - 11.6%

Počet hlasů: 112
The voting for this poll has ended on: prosinec 30, 2017

Napiš článek!

Každý student SPŠT může být součástí školního časopisu.

Chceš psát články, jsi fotograf, nebo se chceš stát stálým členem týmu? Svůj článek, nebo dotazy nám napiš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !

Přihlášení redaktorů

Partneři

trikape spst