What's In

Neví sice, co bude dělat, až dokončí SPŠT, ale již teď je jeden z nejproduktivnějších florbalových hráčů naší školy. Výhry se tenhle člověk jen tak nevzdá, jde si tvrdě za svým cílem a ne pro něj není odpověď. Seznamte se, se Zdeňkem.

Ahoj Zdeňku, díky že jsi souhlasil s rozhovorem. Představíš se prosím našim čtenářům?

Jmenuji se Zdeněk Trojan a je mi 18 let. Třetím rokem studuji na SPŠT a zatím procházím. 

Jak se ti na naší škole líbí?

No jak bych to řekl, líbí i nelíbí.  Spousta nových kamarádů a hrstka pěkných holek, což je škoda.  Když jsem nastupoval, neměl jsem ponětí, co chci v životě dělat, nevím to ani teď. Dávám tomu volný průběh a snažím se školu dokončit.

Babička se mě vždycky ptá: „Co učitelé, nezlobí tě?“

Učitelé? Snažím se na sebe neupozorňovat, ale moc mi to nejde. (směje se) Někteří mě mají rádi, někteří ne, tak už to bývá. Vždy se snažím s učiteli rozumně domluvit, ale ne vždy učitel sdílí můj názor.

Chápu. Prozraď nám prosím svoje koníčky.

Mezi moje absolutně nejoblíbenější koníčky patří posilovna, kde trávím skoro většinu svého času. Vždy si perfektně vyčistím hlavu ať už ze školy nebo trable s holkami. Potom sport! Jakýkoliv, kdekoliv jsem soutěživý typ, takže chci vždy vyhrát, což je mým plusem.

Potřeba vítězství je v životě velice důležitá! Prý jsi hrál a hraješ florbal. Od kolika let si se věnoval florbalu a za jaké týmy jsi hrál?

Florbal hraji od svých 9 let. Hned, jak jsem si vzal hokejku do ruky, jsem věděl, že si tento sport zamiluji. Úplně poprvé jsem šel na trénink TJ OA Spartak a jako starší žák jsem odehrál sezónu. Potom nastal problém, byl jsem nejmladší, tím pádem jsem nemohl hrát. Tak jsem přestoupil do týmu s názvem Snipers Třebíč, kde jsem prožil své nejlepší zážitky, vítězství a poznal spoustu nových lidí.

Vysvětlíš nám prosím, jak je na tom vlastně florbal s posty, jaké jsi vystřídal a na jakém hraješ?

Je to jednoduché. Jako v každém sportu jde o to vyhrát. Máme brankáře, obránce a útočníky. Každý doufám ví, jaký úkol představuje jednotlivý post. Je mnoho taktik jak vstřelit branku, ať už útočné nebo defenzivní. Jde jen o to dokázat být lepší.

Kdo se vlastně může přidat do florbalového týmu naší školy?

Nemohu říct, že každý. Vždy je pověřen někdo, kdo má na starost složit tým, ale každý by měl mít alespoň trochu zkušeností ať už s florbalem či hokejem. Myslím, že naše škola má spoustu dobrých hráčů, kteří letos odvádí skvělý výkon.

Ano, doslech jsem se, že tým SPŠT si vedl v poslední době celkem dobře. Můžeš nám to trošku osvětlit?

Celkem dobře? Myslím si, že si vedeme nejlépe za poslední roky. Dostali jsme se do celostátního kola v turnaji nesoucí jméno „Středoškolské hry“! Dříve jsme si ani nedokázali představit, že se dostaneme tak daleko. Podařilo se nám to hlavně díky kvalitnímu týmu, který tvoří zkušení hráči ať už z Třebíče, Okříšek, Jemnice a dalších.

Málem bych zapomněl. Dokonce i mladší florbalisté z naší školy (ročníky 1997 a výš – pozn. redakce) se dostali mezi top 10 nejlepších týmů z Moravy, v turnaji o pohár českého rozhlasu, a budou hrát také o republiku.

Páni, gratuluju! Je vidět, že florbal v SPŠT celkem vzkvétá. Jak si věříte na celostátní kolo? Jedete pro výhru?

Děkujeme, ale ještě není konec. Samozřejmě že si jedeme pro výhru! Teď, když jsme se dostali tak daleko, by bylo opravdu zbabělé to vzdát. Můžu zaručit, že do dalších zápasů dáme všechno jako do těch předešlých a uvidíme, třeba se nám to povede.

Otázka na závěr. Kdo je tvým vzorem?

Mým vzorem je jednoznačně Jeff Seid. Velmi mladý a úspěšný fitness model, který nejen, že vypadá dobře, ale umí se i chovat k lidem. Jednou bych se s ním chtěl určitě setkat osobně a pokecat. Je to můj jediný vzor, ať si říká, kdo chce, co chce!

Zdeňku, děkuji za rozhovor. Věřím, že i tentokrát přivezete zlato! Čau.

Zdar.

Sdílet

Tweety

Někdo byl v Praze, někdo v base. https://t.co/yJTvF2oUW2
Další nálož článků! Na naší hlavní stránce: https://t.co/yJTvF2oUW2
Na jaře byl v Třebíči @robertlfulghum . Byli jsme tam. #Třebíč #Czech https://t.co/tAZ1Di5QVJ #literatura
Přijďte kdokoli, kdo má zájem, pokecat každý čtvrtek po škole na B109, budeme se těšit! Jsme tu cca. do 17:00 (nejs… https://t.co/o9aR821Xrm
Právě teď vyšel článek od Sabči o letošních adapťácích. https://t.co/VmVqB1ZjSO #spst

Anketa

Jak by se podle Vás měli rozdělovat žáci do skupin pro výuku anglického jazyka?

Podle znalostí a výsledků v jazyce - 88.4%
Podle abecedy - 11.6%

Počet hlasů: 112
The voting for this poll has ended on: prosinec 30, 2017

Napiš článek!

Každý student SPŠT může být součástí školního časopisu.

Chceš psát články, jsi fotograf, nebo se chceš stát stálým členem týmu? Svůj článek, nebo dotazy nám napiš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !

Přihlášení redaktorů

Partneři

trikape spst