What's In

Když si na webu školy rozkliknete stránku Kontakt, u vyhledávácího políčka (které mimochodem velice oceňuji) se na Vás rozsvítí číslo, aktuálně je to 179. Znamená to, že na naší škole působí 179 zaměstnanců. Jestli budou jednou chtít jet na společný výlet, nevejdou se do třech autobusů a pokud bychom je uspořádali tak, aby stál jeden druhému na hlavě, vytvořili bychom věž vysokou přes 320 metrů! To už je slušné číslo. Bohužel to také znamená to, že na chodbách denně potkáváme čím dál tím více učitelů a lidí, o kterých nevíme ani ň.

Do mnohých nám skutečně nic není. Na ulici také denně potkáváme desítky neznámých lidí a s každým se neseznamujeme, jenže na škole spolu sdílíme určitý prostor, nehledě na to, že mnohdy zdravíme kantora, jehož jméno můžeme jenom hádat. Blíže se seznámíme s učiteli, kteří nás "na něco mají", jenže ani v tom případě se o učiteli moc nedozvíme. Není na to prostor.

Přitom musím říct, že na naší škole učí mnoho skutečně vážených a respektováníhodných učitelů, i když se to při povrchním poznávání ve třídách nemusí zdát. Já jsem měl možnost pár učitelů poznat osobněji a došel jsem k tomu, že stojí za to začít projekt, ve kterém můžeme přiblížit učitele žákům. Samozřejmě platí, že obě strany musejí tak nějak chtít a souhlasit.

Jako první jsem požádal o natočení rozhovoru PaedDr. Táňu Veselou, neboť jsem tušil, že nedomítne. Mluvilo se o filozofii, oblíbených knihách, studentech, zvládání situací a tak podobně. Původní záznam jsem zkrátil zhruba na polovinu a snažil jsem se, aby to mělo spád a posun. Jak to dopadlo se můžete podívat na YouTube.Sdílet

Tweety

Někdo byl v Praze, někdo v base. https://t.co/yJTvF2oUW2
Další nálož článků! Na naší hlavní stránce: https://t.co/yJTvF2oUW2
Na jaře byl v Třebíči @robertlfulghum . Byli jsme tam. #Třebíč #Czech https://t.co/tAZ1Di5QVJ #literatura
Přijďte kdokoli, kdo má zájem, pokecat každý čtvrtek po škole na B109, budeme se těšit! Jsme tu cca. do 17:00 (nejs… https://t.co/o9aR821Xrm
Právě teď vyšel článek od Sabči o letošních adapťácích. https://t.co/VmVqB1ZjSO #spst

Anketa

Jak by se podle Vás měli rozdělovat žáci do skupin pro výuku anglického jazyka?

Podle znalostí a výsledků v jazyce - 88.4%
Podle abecedy - 11.6%

Počet hlasů: 112
The voting for this poll has ended on: prosinec 30, 2017

Napiš článek!

Každý student SPŠT může být součástí školního časopisu.

Chceš psát články, jsi fotograf, nebo se chceš stát stálým členem týmu? Svůj článek, nebo dotazy nám napiš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !

Přihlášení redaktorů

Partneři

trikape spst