What's In

V rámci své pondělní návštěvy Kraje Vysočina zamířila paní ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová také do naší školy, kde se setkala se školním vedením a zástupci firem, se kterými naše škola spolupracuje. Společně zasedli k diskuzi a rozebírali téma Spolupráce středních škol a firem.

V úvodu diskuze pan ředitel Zdeněk Borůvka představil SPŠ Třebíč. Poté začal moderovat následující rozpravu.

Mezi prvními slovy sebevědomě vystupující Valachová zmínila, že některé současné obory budou v budoucnosti zanikat a dají vzniknout novým, nám ještě neznámým, oborům a právě na tyto změny by měl být školský systém připraven. Dále zdůraznila, že do konce roku 2016 by chtěla posílit možnost výkonu odborných praxí, aby mistrovské zkoušky ověřily nejen znalosti řemesla, ale i byznysu jako takového a zároveň by se jejich úroveň celkově zvýšila a přiblížila k maturitním zkouškám.

Na příspěvek pana Richarda Horkého z hospodářské komory: „Vidím problém v tom, že 75 % dětí jde na studijní obory. Považuji to za mrhání prostředky,“ reagovala ministryně školství tím, že by chtěla zpřísnit centrální přijímací zkoušky na maturitní obory středních škol. Zároveň plánuje udělat tyto zkoušky ze šedesáti procent tvořené Cermatem a ze čtyřiceti procent tvořené školou, s čímž naprosto souhlasím. Vidím to jako správný krok kupředu, jelikož dojde k nestrannému otestování studijních předpokladů uchazeče o daný obor, ale zároveň si škola uchová alespoň částečný vliv na to, jací žáci do ní přijdou. Kdo jiný by měl vědět, jaké žáky přijmout? Cermat to nebude.

Ministryně Valachová také vyjádřila podporu učení cizích jazyků v odborné šíři, k tomu adekvátní proškolení učitelů cizích jazyků a výuku německého a ruského jazyka na stejné úrovni jako anglického. Zabředlo se ještě na mnoho témat, jako je například vzdělávání během práce, posílení komunikativní znalosti cizích jazyků, více praxe do základních škol atd.

Ke konci své návštěvy SPŠ Třebíč si ministryně prohlédla učebnu elektronického měření a učebnu robotiky, kde jí naši žáci ukázali „tanec robotů“. Nakonec proběhlo focení se zúčastněnými a s americkým úsměvem na rtech se s námi paní ministryně rozloučila.

Sdílet

Tweety

Někdo byl v Praze, někdo v base. https://t.co/yJTvF2oUW2
Další nálož článků! Na naší hlavní stránce: https://t.co/yJTvF2oUW2
Na jaře byl v Třebíči @robertlfulghum . Byli jsme tam. #Třebíč #Czech https://t.co/tAZ1Di5QVJ #literatura
Přijďte kdokoli, kdo má zájem, pokecat každý čtvrtek po škole na B109, budeme se těšit! Jsme tu cca. do 17:00 (nejs… https://t.co/o9aR821Xrm
Právě teď vyšel článek od Sabči o letošních adapťácích. https://t.co/VmVqB1ZjSO #spst

Anketa

Jak by se podle Vás měli rozdělovat žáci do skupin pro výuku anglického jazyka?

Podle znalostí a výsledků v jazyce - 88.4%
Podle abecedy - 11.6%

Počet hlasů: 112
The voting for this poll has ended on: prosinec 30, 2017

Napiš článek!

Každý student SPŠT může být součástí školního časopisu.

Chceš psát články, jsi fotograf, nebo se chceš stát stálým členem týmu? Svůj článek, nebo dotazy nám napiš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !

Přihlášení redaktorů

Partneři

trikape spst