What's In

Kdo čekal, že v pondělí zhlédne klasickou divadelní inscenaci na motivy knihy Don Quijote de la Mancha, určitě odcházel zklamán. Já se naučil nic neočekávat, nedělat si umělou domněnku o nadcházejícím dění. Možná proto jsem odcházel z auly vysmátý od ucha k uchu. A nebyl jsem sám.

V aule nás totiž čekal starší, 230centimetrový učitel španělštiny a jeho 120kilová asistentka Anča. Přišli jsme vlastně na jakousi fiktivní přednášku ze španělského jazyka, jež se nesla v duchu Dona Quijota. A jak už to na přednášce bývá, museli se zapojit i posluchači. Profesor si vybral dva žáky, které nazval podle jejich účesů − jednoho Travoltou a druhého Kapučínem. Oba dělali službu a pomáhali profesora například podpírat nebo zvedat, když spadl z chůd. Jednou řekl klukovi, který měl žlutou mikinu: „Žloutku, přesedni si, nejspíš sedíš Travoltovi a Kapučínovi na vedení,“ protože málem nechali profesora spadnout.

Z počátku publikum reagovalo na zapojení do představení poněkud chladně. Hercům se ale tyto ledy podařilo za chvíli rozdrtit a celá aula, včetně učitelů, se smála až do konce představení. Celé představení se neslo v improvizovaném duchu a bylo plné vtipných momentů. Mírně se dotklo i témat jako dekadence, „nečtenářská“ generace a špatný systém školství.

Co se týče SPŠT, tak ohlasy po představení byly vcelku jednoznačné. Všem se improvizace moc líbila a vtipné scény jsme si opakovali ještě druhý den. Na druhou stranu, kamarádi z gymnázia (byli na představení v úterý) se shodli na tom, že to celé byla kravina a některé vtipy byly nemístné.

Za mě to bylo vtipné představení, které se krásně hodí na zpříjemnění nejtěžšího dne v týdnu. Pondělí.

 

Sdílet

Tweety

Někdo byl v Praze, někdo v base. https://t.co/yJTvF2oUW2
Další nálož článků! Na naší hlavní stránce: https://t.co/yJTvF2oUW2
Na jaře byl v Třebíči @robertlfulghum . Byli jsme tam. #Třebíč #Czech https://t.co/tAZ1Di5QVJ #literatura
Přijďte kdokoli, kdo má zájem, pokecat každý čtvrtek po škole na B109, budeme se těšit! Jsme tu cca. do 17:00 (nejs… https://t.co/o9aR821Xrm
Právě teď vyšel článek od Sabči o letošních adapťácích. https://t.co/VmVqB1ZjSO #spst

Anketa

Jak by se podle Vás měli rozdělovat žáci do skupin pro výuku anglického jazyka?

Podle znalostí a výsledků v jazyce - 88.4%
Podle abecedy - 11.6%

Počet hlasů: 112
The voting for this poll has ended on: prosinec 30, 2017

Napiš článek!

Každý student SPŠT může být součástí školního časopisu.

Chceš psát články, jsi fotograf, nebo se chceš stát stálým členem týmu? Svůj článek, nebo dotazy nám napiš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !

Přihlášení redaktorů

Partneři

trikape spst