What's In

Milí čtenáři, rád bych vás seznámil s výukovým programem financovaným Evropským sociálním fondem v ČR, Evropskou unií, MŠMT a OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost – Investice do rozvoje vzdělávání, výzva 56 – Let´s go to Europe, kterého jsem byl součástí a ve kterém jsme navštívili Velkou Británii, prohlédli si památky a zajímavosti Londýna a v neposlední řadě jsme okusili něco málo z výuky místní jazykové školy. Ale především bych vám rád poskytl některé informace a rady, jenž se vám mohou hodit, pokud se rozhodnete zúčastnit některých zájezdů, které naše škola nabídne.

První věc, o níž se chci zmínit, je samotná cesta do Velké Británie. Ta může být pro některé náročná, proto doporučuji, abyste si do autobusu vzali dostatek jídla a různých pochutin (tyčinky, sladkosti atd.), protože cesta z Třebíče do Velké Británie trvá téměř dvacet jedna hodin a absolvovat ji s prázdným žaludkem je velký risk jak pro vaši náladu, tak pro vaše zdraví. Pokud máte přesto z cesty obavy, ujišťuji vás, že po cestě je vždy maximálně po čtyřech hodinách přestávka, tudíž si můžete protáhnout nohy a případně si koupit něco k pití nebo snědku na místních benzinkách.

K pobytu ve Velké Británii si připravte alespoň 2 páry pevné a pohodlné obuvi, nepromokavé oblečení a deštník. Také si s sebou nezapomeňte přibalit mastičku na nohy, protože nachodíte opravdu hodně kilometrů. Po celou dobu budete bydlet u hostitelských rodin, které se o vás budou starat. Vyplatí se vám být milí a zdvořilí, neboť „British people are very polite and kind“. Nebojte se s nimi mluvit a nestyďte se říct si, když budete mít něčeho nedostatek.

Jako v každé jiné zemi, tak i ve Velké Británii je spousta zajímavých věcí, které stojí za zhlédnutí. V Londýně určitě navštívíte notoricky známé památky, jako je Westminster Abbey, The Tower, The Tower Bridge, Buckingham Palace a mnohé další. Rozhodně doporučuji navštívit St. Paul´s Cathedral. Z galerie na její kopuli je dechberoucí výhled na londýnské mrakodrapy a na řeku Temži. Oproti London Eye je i cenově dostupnější. Rád bych se ale zaměřil na místa ležící mimo hlavní město. Pozornosti hodná jsou přímořská města Hastings, Brighton a Portsmouth. Hastings je malebné město s bohatou rybářskou tradicí, která je vidět na každém rohu. Brighton je považován za nejlepší letovisko Velké Británie. Svědčí o tom jak zábavní park postavený na pobřežním molu, tak i fakt, že o prázdninách město ožívá a splývá v jednu velkou party.

Dále bych pozornost přesměroval do vnitrozemí ostrova. Za navštívení stojí města jako Chichester, Oxford nebo Windsor. Nadchnou vás svojí architekturou typickou pro Velkou Británii a rozmanitostí místních kaváren a obchodů.

U obchodů bych se chvíli pozastavil, neboť Anglie je známá kvalitními potravinami a levným oblečením. Pokud chcete dovézt svým blízkým nějaký dárek, nic nezkazíte klasickým anglickým černým čajem. Můžete si také vybrat čokoládu Cadburry nebo typické After eight čokolády. Pokud byste ale raději nějaké to tričko nebo mikinu, zaskočte si do obchodu Primark. Zde naleznete vše od A až po Z.

Závěrem bych chtěl říct, že ať už navštívíte jakékoliv město nebo místo v Anglii, Skotsku, Irsku nebo Walesu, zaručeně nebudete litovat, protože něco se zkrátka musí zažít na vlastní kůži a sebelepší kniha nebo film vaše vlastní zážitky a zkušenosti nenahradí. 

Sdílet

Tweety

Někdo byl v Praze, někdo v base. https://t.co/yJTvF2oUW2
Další nálož článků! Na naší hlavní stránce: https://t.co/yJTvF2oUW2
Na jaře byl v Třebíči @robertlfulghum . Byli jsme tam. #Třebíč #Czech https://t.co/tAZ1Di5QVJ #literatura
Přijďte kdokoli, kdo má zájem, pokecat každý čtvrtek po škole na B109, budeme se těšit! Jsme tu cca. do 17:00 (nejs… https://t.co/o9aR821Xrm
Právě teď vyšel článek od Sabči o letošních adapťácích. https://t.co/VmVqB1ZjSO #spst

Anketa

Jak by se podle Vás měli rozdělovat žáci do skupin pro výuku anglického jazyka?

Podle znalostí a výsledků v jazyce - 88.4%
Podle abecedy - 11.6%

Počet hlasů: 112
The voting for this poll has ended on: prosinec 30, 2017

Napiš článek!

Každý student SPŠT může být součástí školního časopisu.

Chceš psát články, jsi fotograf, nebo se chceš stát stálým členem týmu? Svůj článek, nebo dotazy nám napiš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !

Přihlášení redaktorů

Partneři

trikape spst