What's In

Jelikož jsem měl tu čest setkat se osobně s paní Danou Drábovou, rád bych Vám prostřednictvím tohoto článku předal alespoň nějaké rozumy, jenž jsem nabyl na její přednášce. Nepopiratelným faktem zůstává, že jsem tyto řádky sepsal přece jen s více než tříměsíčním časovým odstupem od její návštěvy na naší škole.

Číst dál...

Beseda o tom, jak probíhá život ve vězení, byla velice zajímavá. Seznámili jsme se s režimem dne ve vězení – jaké činnosti vězni dělají během dne a v kolik hodin. Vše nám přiblížily fotografie interiérů věznice v Kuřimi a informace o tom, jak jednoduché je dostat se za mříže. Je vlastně úplně jedno, v jaké rodině vyrůstáme nebo jaké máme vzdělání.

Číst dál...

Když se ke mně jednoho dne dostala informace, že se v Třebíči bude konat přednáška o Ukrajině, neváhal jsem ani minutu. Přednášku vedl Michal Kislicky, dobrovolník ze skupiny „Chuť pomáhat“ působící v oblastech Ukrajiny postižených válkou. Z médií se přece jen dozvím mnoho zpráv, přesto vlastní zkušenosti oceňuji nejvíce, jelikož nabízejí nezkreslený pohled na věc. Moc jsem se na událost těšil.

Číst dál...

            Firma Lego vyrábí mnoho produktů. Každý z nás má jistě doma nějakou jejich stavebnici a nehraje roli, jestli má 50 nebo 5 000 dílků. Pokud si s ní zrovna nehraje nějaký náš malý sourozenec, obvykle leží zarovnaná ve skříni spolu s několika autíčky a hrou „Člověče, nezlob se“. Vzpomínky na ni leží zaprášené i v našich hlavách a osvěží se maximálně o Vánocích, když nám naši příbuzní po milionté vypráví ohranou historku o tom, jak na nás museli zkoušet Heimlichův manévr (technika uvolnění dýchacích cest ucpaných cizím předmětem).

Číst dál...

Historici 11. listopad 1918 označují za den, kdy skončil jeden z velkých světových konfliktů − 1. světová válka. Od roku 1919 se tento den každoročně slaví a připomíná.

Číst dál...

Dne 3. 10. 2016 jsme se my, žáci 4. ročníku technického lycea, sešli na autobusovém nádraží.
Doprovod nám dělali učitelé Jana Vacková a František Branč.

Číst dál...

Sedíme v autobuse a těšíme se na začátek pětidenního shonu, o kterém prozatím nevíme. Tímto bych chtěla začít své povídání o návštěvě Itálie, především Florencie, místa zrození renesance.

Číst dál...

Máme za sebou začátek nového školního roku a s ním i adaptační kurzy. Naši přátelé z končících ročníků odešli, a tak se i tváře na školních chodbách s nově nastupujícím ročníkem obměnily. Učitelé si musí zapamatovat nová jména, nastupující žáci se musejí poznat mezi sebou a také si najít místo mezi námi ostatními. K tomu jim mohou posloužit právě adaptační kurzy, kterých se v letošním roce zúčastnilo 12 tříd.

Číst dál...

Tweety

Někdo byl v Praze, někdo v base. https://t.co/yJTvF2oUW2
Další nálož článků! Na naší hlavní stránce: https://t.co/yJTvF2oUW2
Na jaře byl v Třebíči @robertlfulghum . Byli jsme tam. #Třebíč #Czech https://t.co/tAZ1Di5QVJ #literatura
Přijďte kdokoli, kdo má zájem, pokecat každý čtvrtek po škole na B109, budeme se těšit! Jsme tu cca. do 17:00 (nejs… https://t.co/o9aR821Xrm
Právě teď vyšel článek od Sabči o letošních adapťácích. https://t.co/VmVqB1ZjSO #spst

Anketa

Jak by se podle Vás měli rozdělovat žáci do skupin pro výuku anglického jazyka?

Podle znalostí a výsledků v jazyce - 88.4%
Podle abecedy - 11.6%

Počet hlasů: 112
The voting for this poll has ended on: prosinec 30, 2017

Napiš článek!

Každý student SPŠT může být součástí školního časopisu.

Chceš psát články, jsi fotograf, nebo se chceš stát stálým členem týmu? Svůj článek, nebo dotazy nám napiš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !

Přihlášení redaktorů

Partneři

trikape spst